محصولاتی که کاربر نمی تواند بخرد را نمایش ندهید

فروشگاههای خاص 256 بازدید
محصولاتی که کاربر نمی تواند بخرد را نمایش ندهید

بهترین تجربه ی خرید آنلاین در شرایطی ایجاد می شود که مراحل بین "من عاشق این محصول هستم!" و "سفارش شما ارسال شد." به حداقل برسد. برند های باهوش سعی دارند مسیری که مشتری به دنبال کالای مورد نظر خود می گردد  را ساده تر و جذاب تر کنند. یعنی دقیقا همان محصولاتی که به مشتری نشان داده می شوند باید مورد پسند او قرار بگیرند. به عنوان مثال اخیرا ایمیلی از سری لباس های بهاره ی یکی از برند های زنانه به دست من رسید. در این ایمیل تصویر مدل قرار داده شده بود که کت مشکی، شلوار جین و تی شرت پوشیده بود. همینطور عینک آفتابی به چشم داشت. من خیلی سریع جذب این کت مشکی شدم و وقتی وارد وبسایت شدم خیلی زود اشتیاقم را از دست دادم. کت مشکی محصولی بود که توجه من را جلب کرد ولی در آخر به صفحه ای رسیدم که فقط تی شرت در آن گنجانده شده بود و خبری از کت نبود. حتی قسمت مشتری هایی که این محصول را پسندیدند از این محصولات هم دیدن کردند هم وجود نداشت. به مدت 45 دقیقه روی تعداد بی شماری صفحه کلیک کردم تا بتوانم کت مشکی را پیدا کنم ولی آخر به نتیجه ای نرسیدم و از خرید منصرف شدم. چرا فروشنده به این مسئله فکر نکرده که من می خواهم تمام لباس های آن عکس ایمیل را خریداری کنم؟

این مسئله اشکال عمده ی خیلی از وبسایت های فروش آنلاین است. این برند توسط ایمیل با من ارتباط برقرار کرده (موفقیت آمیز بوده) سپس من را تشویق کرده که به وبسایت وارد شوم (موفقیت آمیز بوده) سپس به مدت زیادی روی صفحه های مختلف کلیک کردم و از تصاویری که با سلیقه ی زیاد گرفته شده بودند دیدن کردم (موفقیت آمیز بوده) ولی در آخر نتوانستم تمام محصولات عکس را خریداری کنم و بدون خریدن حتی یک جنس صفحه را بستم (شکست خورده) و احساس کردم که زمان زیادی را هدر داده ام (شکست خورده). تنها اشتباهی که این وبسایت مرتکب شده این است که من نتوانستم محصولی که به دنبالش هستم را پیدا کنم.

خیلی از برند ها همین اشتباه را تکرار می کنند. عکاسی های جذاب لایف استایل مشتری را به سمت خود جذب می کنند چون این عکس ها خیلی از تصاویر ساده ای که لباس جلوی یک دیوار سفید قرار گرفته جالب تر هستند. این عکس ها که پر از خلاقیت و شخصیت هستند باعث می شوند مشتری تصویر کند که این لباس ها چقدر باحال هستند و به هم می آیند. سپس تصمیم به خرید آن ها می گیرد. برند ها با تمرکز بر روی یک محصول شکست می خورند. آیا بهتر نیست تک تک محصولات در تصاویر جداگانه در اختیار کاربر قرار بگیرد تا هر کدام را که تمایل داشت خریداری کند؟

البته بعضی از برند ها این قانون را رعایت می کنند. به عنوان مثال آیکیا تمام قوائد بازاریابی دیجیتالی را روی وبسایتش اجرا می کند. در بالای صفحه ی Home اتاق های مختلفی به شیوه های متفاوتی طراحی شده اند که با یکدیگر فرق دارند. با کلیک کردن روی هر تصویر می توانید توضیحاتی در مورد آن بخوانید. دقیقا مثل یک مجله. سپس در قسمت پایین صفحه عبارت محصولات را نشان بده قرار داده شده که تمام محصولات موجود در تصویر را برای فروش نمایش می دهد.