می خواهم تبلیغی درست کنم که کاربرها عاشقش شوند

فروش در اینستاگرام 253 بازدید
می خواهم تبلیغی درست کنم که کاربرها عاشقش شوند

شاید باور نکنید، ولی مدت هاست که تبلیغات Pop-up ندیده ام. این تبلیغات به حدی برای کاربران آزاردهنده بود که حالا آن ها از مرورگرهایی استفاده می کنند که این تبلیغات را بصورت خودکار بلاک کنند. نتیجه می گیریم تبلیغاتی که مزاحمت ایجاد می کنند پس از مدت کوتاهی به ناکجا آباد ختم می شوند. اگر مشتری ها راهی برای بلاک کردن آن ها پیدا نکنند احتمالا راهشان را می کشند و می روند. قدم بعدی این نیست که به روش های خبیثانه به کاربر تبلیغات جدیدتر نشان دهید بلکه بازاریاب ها باید به دنبال روشی باشند که کاربر با دیدن تبلیغ احساس خوبی پیدا کند. آن ها باید از مشتری توجه بخواهند نه اینکه این توجه را به زور به دست بیاورند.

آیا واقعا مشتری ها از تبلیغ متنفرند؟

شما می توانید هر چقدر که می خواهید تبلیغ به مردم نشان دهید ولی هیچ تضمینی وجود ندارد که آن هم به تبلیغ ها اهمیت دهند. حالا سال هاست که کاربران به تبلیغ های آنلاین روی خوش نشان نمی دهند و به دنبال بلاک کردن آن ها هستند. چون کاربران به طور ذاتی دوست ندارند بیننده ی آگهی باشند. جالب است بدانید تنها 8 درصد از کاربران دوست دارند هیچ تبلیغی نبینند! در واقع خیلی از تبلیغات فراری نیستند ولی دوست دارند تبلیغات را بصورت شخصی شده و به شیوه ای که مورد علاقه ی خودشان است ببینند. و این دقیقا برعکس کاری ست که بازاریاب ها در این دوره و زمانه انجام می دهند. نه تنها به زور تبلیغات را به کاربر نشان می دهند بلکه این کار را به سلیقه و شیوه ی خودشان انجام می دهند. آن ها مزاحمت ایجاد می کنند و مشتری از این عامل فراری است. تبلیغات باید به شکلی باشد که مشتری داوطلبانه به آن گوش بدهد.

حالا چطور می توانیم تبلیغاتی باب میل مشتری درست کنیم؟

از فورمت های تبلیغاتی مورد پسند مشتری استفاده کنید

شیوه ی نمایش دادن تبلیغ از محتوای آن اهمیت بیشتری دارد. البته می توانید با یک آگهی پاپ آپ ساده به کاربر دسترسی پیدا کنید ولی این شیوه سال هاست که مورد نفرین قرار گرفته و کاربر هر چه سریع تر صفحه را می بندد. یا اینکه می توانید با یک بنر ویدئویی که بصورت خودکار نمایش داده می شود و خیلی از مشتریان از آن متنفرند استفاده کنید. حتی می توانید از تبلیغاتی که قبل از ویدئو ها نمایش داده می شود و نمی توانید آن را جلو بزنید و می تواند 63 درصد تاثیر منفی داشته باشد استفاده کنید.

هر چه تبلیغ، مزاحمت کمتری ایجاد کند تاثیر بهتری در پی خواهد داشت

به همین دلیل 44 درصد از مشتریان به تبلیغات قبل از ویدئوها که می توانند آن را جلو بزنند نظر مثبت دارند. حتی اگر نتوانند آن را جلو بزنند باز هم قابل تحمل است. این تبلیغات پنج برابر بیشتر از تبلیغات اینجا را کلیک کنید موفق عمل می کنند چون این قبیل آگهی ها شما را مجبور نمی کنند چیزی که دوست ندارید را بشنوید بلکه از شما دعوت می کنند. هر چه مشتری ها روی تصمیم گیری هایشان کنترل بیشتری داشته باشند واکنش بهتری نشان می دهند.

کاری کنید تبلیغتان ارزش دیدن داشته باشد

این تبلیغات دقیقا همان چیزی را به کاربر نشان می دهند که برای دیدنش به یوتیوب آمده اند. اگر تبلیغات جنبه ی سرگرمی داشته باشد برای کاربر جالب است چون دقیقا همان چیزی ست که به دنبالش است. تبلیغات باید در درجه ی اول سرگرم کننده باشند و بعد کالا یا محصولی را معرفی کنند.

تبلیغ نکنید، آنتی تبلیغ کنید

آنتی تبلیغ می تواند توجه خیلی از کاربران را به خود جلب کند. مثلا یکی از افراد مشهور برای خرید یکی از فیلتر های اسنپ چت 62 دلار پول داد. این فیلتر نه تنها سرگرم کننده بود بلکه توانست توجه زیادی به خودش جلب کند. یا زمانی که کایلی جنر تبلیغ Fashion Nova را در اینستاگرام منتشر کرد در واقع اصلا تبلیغی در کار نبود یا حداقل کاربران چنین احساسی نداشتند. او فقط لباس هایی که دوست داشت را پوشید و این پست ساده توانست دو میلیون لایک بگیرد و 4 میلیون دنبال کننده به برند Fashion Nova اضافه کند. این شیوه از تبلیغات به ازای هر دلاری که خرج می شود حدودا 7 دلار پول به صفحه ی مورد نظر وارد می کند.