کاربران سرشناس اینستاگرامی را هوشمندانه انتخاب کنید

فروش در اینستاگرام 233 بازدید
کاربران سرشناس اینستاگرامی را هوشمندانه انتخاب کنید

قدرتی که کاربران سرشناس اینستاگرامی دارند را نمی توانیم دست کم بگیریم ولی با این حال برند ها با این دسته از کاربران به بهترین نحو برخورد نمی کنند و این رابطه میان برند ها و کاربران سرشناس اینستاگرامی با تکنیک های بازاریابی سنتی تفاوت زیادی دارد چون رابطه ای ست که در آن هر دو طرف مزایایی به دست می آورند. در حقیقت برند شما باید با مخاطب کاربر ممزوج شود و کاربر سرشناس به کمی فضا نیاز دارد تا بتواند به بهترین نحو صدایش را به گوش بقیه ی دنبال کنندگان برساند. این نوع بازاریابی باید بر عهده ی خود کاربر قرار بگیرد و هیچ فشاری در آن وارد نشود. در غیر اینصورت رابطه از حالت شراکت خارج می شود و جنبه ی تبلیغاتی به خود می گیرد.

به خاطر مواردی که در قسمت بالا گفته شد برند ها باید با کاربرهای سرشناس رفتاری متمایز از شرکت های تبلیغاتی نشان دهند. ما 7 توصیه برای شما داریم تا بتوانید مطمئن شوید کمپین بازاریابی از طریق کاربران سرشناس به بهترین نحو اجرا شده است:

به شیوه ای حرفه ای با آن ها ارتباط برقرار کنید

شاید صفحه ی اینستاگرامی جالب کاربر دلیل شما برای انتخابش باشد ولی به این معنی نیست که می توانید از این راه با او ارتباط برقرار کنید. بعضی از کاربران سرشناس در قسمت بیوی صفحه از برند ها تقاضا می کنند که به آن ها پیام شخصی یا دایرکت نفرستند. چون معمولا دایرکت این افراد پر از پیام ها خوانده نشده است. به جای آن بهتر است ایمیل بفرستید. آدرس ایمیل کاربر احتمالا در قسمت بیو و یا وبسایت شخصی قرار گرفته است. اگر می خواهید ابتدا در شبکه های اجتماعی رابطه را برقرار کنید بهتر است از توییتر شروع کنید.

در پیامی که می فرستید در مورد کسب و کارتان توضیح دهید

وقتی به کاربر سرشناس دسترسی پیدا کردید سعی کنید با معرفی برند در عنوان ایمیل توجهش را جلب کنید. احتمالا این کاربر ایمیل های زیادی دریافت می کند پس باید بتوانید پیامتان را از بقیه ی ایمیل ها متمایز کنید. حتی اگر کاربر مورد نظر آنقدر ها هم سرشناس نیست با شناختن برند، احتمال بیشتری دارد که جواب پیامتان را بدهد. چون مطمئن می شود که شما به دنبال رابطه ی کاری هستید.

دستتان را رو نکنید

برای اولین ایمیلی که می فرستید توضیحات مختصری در مورد برندتان بنویسید. مخصوصا اگر برندتان هنوز خیلی بزرگ نشده است. بگویید که تمایل دارید با او همکاری کنید ولی جزئیات بیشتری ارائه ندهید. بهتر است کمی مرموز باشید تا کاربر سرشناس به شما جذب شوم. اگر دست روی فرد مناسبی گذاشته باشید، جوابتان را می دهد.

همه چیز به رابطه بر می گردد، نه پستی که در شبکه های اجتماعی منتشر می شود

کاربران سرشناس به دنبال راهی هستند که بتوانند با برند شما رابطه برقرار کنند نه اینکه به ازای یک کمپین تبلیغاتی از شما پولی بگیرند. کار کردن با کاربران سرشناس باید هم برای برند شما و هم برای کسب و کار طرف مقابل فوایدی داشته باشد. برند هایی که به دنبال برقراری ارتباط هستند موفق تر عمل می کنند چون احتمالا کاربر سرشناس در زندگی عادی بیشتر در مورد آن برند با اطرافیان صحبت می کند. به خاطر داشته باشید که شما با یک فرد رو در رو هستید نه یک شرکت تبلیغاتی! اگر بخواهید همه چیز رسمی برگزار کنید ممکن است برای برقراری رابطه با کاربران سرشناس در آینده مشکلاتی پدید بیاید.

سعی نکنید به آن ها کالای مجانی بدهید

اگر می خواهید به یکی از کاربران سرشناس یک جفت کفش بدهید بهتر است بدون انتظار متقابل این کار را انجام دهید. لازم نیست از او بخواهید عکس این کفش را منتشر کند چون کاربر برای انجام این کار به وقت نیاز دارد و این زمان به معنی تبادل سرویس است که ممکن است لازم باشد پول پرداخت کنید. ولی وقتی کالا را بدون هیچ انتظاری برای کاربر ارسال می کنید در واقع به او احترام گذاشته اید و به این ترتیب خیلی راحت تر می توانید با او ارتباط برقرار کنید. اگر از برند شما خوششان بیاید حتما عکسی از آن منتشر می کند. در غیر اینصورت بهتر است برای بازاریابی پول خرج کنید.

به آن ها آزادی عمل بدهید

کاربران سرشناس برای محبوبیت خودشان زمان زیادی صرف می کنند و تلاش می کنند. پس بهتر است برای آن ها دستور العمل ارائه ندهید تا دقیقا عکسی که مد نظر شماست را تهیه کنند.

کاربر را به درستی انتخاب کنید

لازم نیست به میلیون ها نفر از کاربران ایمیل بفرستید. تعدادی از آن ها که برند، سبک زندگی و زمینه ی کاریشان با شما نزدیک است را هوشمندانه انتخاب کنید. دریافت پول همیشه خوب است ولی ممکن است به خاطر تفاوت زمینه ی کاری تمایلی به همکاری با شما نداشته باشند. لازم نیست با همه ی کاربران سرشناس رابطه برقرار کنید. مناسب ترین کاربر را انتخاب کنید.