یازده کاربرد اینستاگرام برای فروش محصول

فروش در اینستاگرام 250 بازدید
یازده کاربرد اینستاگرام برای فروش محصول

وبسایت اینستاگرام می تواند مورد استفاده ی شخصی و کاری قرار بگیرد. این وبسایت بر خلاف دیگر وبسایت ها مثل فیسبوک و پینترست هیچ امکان خاصی برای کسب و کارها ارائه نمی دهد. ولی این مسئله باعث نشده خرده فروشان از حداکثر پتانسیل این وبسایت برای فروش استفاده نکنند. اینستاگرام 300 میلیون کاربر دارد و 60 درصد از آن ها بین سنین 18 تا 34 سال هستند. به نظر می رسد 93 درصد از برند ها صفحه ای فعال در اینستاگرام دارند.

استفاده از اینستاگرام تنها برای برندهای بزرگ نیست و کسب و کارهای کوچک هم می توانند از امکانات آن به نفع خودشان استفاده کنند. ما 10 ایده برای معرفی محصول و بازاریابی در اختیار شما قرار می دهیم.

بین عکس های اینستاگرام و وبسایت فروش آنلاین هماهنگی ایجاد کنید

در سال 2014 یکی از فروشندگان زیور آلات روی صفحه ی Home وبسایت تصاویر کاربرانی که از این زیور آلات استفاده کرده بودند را به نمایش گذاشت. اگر کاربران روی این تصاویر کلیک می کردند صفحه ی جدیدی باز می شد که می توانستند محصول را روی وبسایت مشاده کنند.

فروش اینستاگرامی داشته باشید

متاسفانه اینستاگرام اجازه نمی دهد در کنار عکس لینک خرید قرار دهید و این مسئله خرید را برای مشتری ها کمی دشوار می کند چون نمی توانید آن ها را از طریق یک لینک مستفیم به وبسایت اصلی راهنمایی کنید. با این حال  اپلیکیشن هایی مانند Soldside، Inselly، Instaorders و 10Sec موقعیتی فراهم کردند که بتوانید کانال فروش محصول داشته باشید.

تصاویری از کاربران در حال استفاده از محصول نمایش دهید

برای جلب کردن توجه کاربران به محصول باید تصاویری از آن هنگامی که مورد استفاده قرار می گیرند نمایش دهید. 

در تصویر بالا یکی از کاربران وسایل مورد نیاز برای سفر را در یک عکس گنجانده بود و محصول مورد نظر عینک طبی است.

عکس هایی از کاربرد محصول در زندگی عادی بگیرید (یا همان لایف استایل)

یک روش خلاقانه برای نمایش محصول استفاده از عکس های لایف استایل است که در واقع در این عکس ها کاربرد محصول در زندگی عادی نشان داده می شود. این ایده توسط خیلی از برند ها استفاده می شود چون به کاربر نشان می دهد چطور می تواند از این کالا در زندگی استفاده کند.

مسابقه برگزار کنید

یکی از وبسایت های فروش جواهر مسابقه ای برگزار کرد و از کاربران خواست که برند را دنبال کنند و بعد در قسمت کامنت ها سه نفر از دوستانشان را تگ کنند. برنده از میان یکی از این کاربران انتخاب شده بود. برند های کوچک تر می توانند مسابقه ی عکاسی به راه بیندازند. به خاطر داشته باشید که برای هر کمپین حتما یک هشتگ مشخص انتخاب کنید.

تصاویر پشت صحنه را به اشتراک بگذارید

لازم نیست تمام عکس ها روی محصول تمرکز کند. به مشتری اجازه دهید به پشت صحنه ی شما وارد شود تا با آن ها ارتباط برقرار کنید.

مراسم مختلف را جشن بگیرید

می توانید از اینستاگرام برای جشن گرفتن فصول و مراسم مختلف استفاده کنید و برای کاربرانی که شما را دنبال می کنند آرزوهای خوب بفرستید.

از قابلیت ارسال ویدئو در اینستاگرام استفاده کنید

استفاده از اینستا را فقط به عکس ها محدود نکنید. می توانید ویدئو ارسال کنید. به عنوان مثال در یکی از فروشگاه های آنلاین فروش لباس مدلی در ویدئو لباس های زمستانی را جایگزین لباس های ورزشی یوگا می کند.

محصولات جدید معرفی کنید

معرفی محصولات جدید روش دیگری برای استفاده از اینستاگرام است. صفحاتی که محصولات زیبایی به فروش می رسانند از اینستاگرام برای نشان دادن محصولات جدیدی که قرار است به بازار بیایند استفاده می کنند.

از گوگسل استفاده کنید

ابتدا تصویر محصولات خود را در اینستاگرام به اشتراک بگذارید. حالا باید در گوگسل ثبت نام کنید و بعد لینک محصولتان در گوگسل را، در قسمت بیوی اینستاگرام اضافه کنید. به این ترتیب دنبال کننده های شما می توانند خیلی راحت از گوگسل خرید کنند.